13.11.2016 18:00

Šachový víkend .. 3.kola družstev .. 1.turnaj LVM

Máme za sebou bohatý šachový víkend.  Nade všemi událostmi vyčnívá vysoké vítězství žďárského Áčka v Polabinách 7,5 : 0,5 !!

Ale pěkně popořádku:

V sobotu se v Jihlavě uskutečnil 1.turnaj nové sezóny Ligy Vysočiny mládeže - "O Jihlavský koláč".  Zde se vedlo nejlépe Patrikovi Roseckému, který obsadil 2.místo celkové, zároveň i 2.místo v kategorii H16. Na celkovém 6.místě ( 2.místo v kategorii H12 ) skončil Tomáš Vokoun. Skvělý výkon předvedl Petr Sklář ( nasazený jako č.59 ), který obsadil celkové 12.místo ( 7.místo v H14 ).  Další umístění: 18. Filip Ležal, 27.místo Jakub Krob, 29.míst Ondřej Houdek, 35.Barča Houdková a 48.místo Ondřej Pálka.

To byl turnaj starších - mezi mladšími ročníky měl náš oddíl zastoupení v Pavlovi Doležalovi, který obsadil celkové 8.místo mezi šachisty do 10 let.

Žďárský šach reprezentovali také hráči šachového kroužku při Active Žďár .. Karolína Slámová, Daniel Kubík, Martin Mach, Michal Milichovský a Jaroslav Novák.

Výsledky: O JIHLAVSKY KOLAC 2016_MLADSI_Průběžné_konečné_pořadí.xls (16384)
O JIHLAVSKY KOLAC 2016_STARSI_Průběžné_konečné_pořadí.xls (19968)

Nahoře - souboj žďárských borců na 1.šachovnici .. Patrik se snaží zničit Tomášovu Sicilskou obranu.

Dole -  2.místa v kategoriích - Patrik Rosecký, Barča Houdková a Tomáš Vokoun .

Neděle patřila soutěžím družstev:

Áčko se vydalo pro potřebné body do Pardubic k zápasu Polabiny C - Žďár A. Domácí nastoupili v sestavě, ktará nenaznačovala nějaké ambice. Vítězství tak bylo povinností. Avšak výsledek  0,5 : 7,5  v náš prospěch nikdo ze žďáráků dlouho nepamatuje.

2222 ŠK Polabiny C   TJ Žďár nad Sázavou
Liduch Filip (Z) 2047F 0 - 1 2127F Večeřa Pavel (Z)
Cach Jakub (Z) 1957F ½ - ½ 2101F Bukáček Lubomír (Z)
Půlpán Matěj (Z) 1994F 0 - 1 2045F Fišar Josef (Z)
Jiroušek Jan (Z) 1613F 0 - 1 2048F Siebenbürger Vlastimil (Z)
Nešpůrek Petr 1788F 0 - 1 1998F Celý Jaroslav (Z)
Gregor Jiří 1755F 0 - 1 1949F Svoboda Ivo (Z)
Cach Ondřej 1624F 0 - 1 1873F Bílek Roman (Z)
Nešpůrek Jan 1629F 0 - 1 1890F Pavliš Jaromír
  ½ :

Céčko doma čelilo Caisse Třebíč "C" . Bohužel po bojích, které popisuje v reportáži kapitán Josef Fišar starší, podlehli domácí 3:5.  Reportáž KS1617-3kolo Žďár C -Třebíč C (2).doc (31 kB) .