04.04.2023 19:18

KČ CUP - Žďárské dvojice 2023 .. výsledky

První ročník turnaje KČ Cupu je úspěšně za námi.

"Nový turnaj, nový formát a navíc ještě peníze"

Ve Žďáře nad Sázavou se na klubové úrovni šachy o peníze nikdy nehrály. V novodobé historii určitě ne. V pátek 28. dubna se to ale změnilo. Vedení šachového oddílu TJ Žďár nad Sázavou totiž právě na tento den zařadilo do letošního turnajového kalendáře nový formát šachového, a navíc i lehce profesionálního, klání pod názvem KČ CUP – Žďárské dvojice 2023.

Pozvání ke hře přijalo 14 šachistů – dvanáct domácích, dva přijeli z nedalekých Jam. Podle klíče uvedeného v propozicích byli rozděleni do dvojic a utkali se nejen o prvenství a dobrý pocit ze hry, ale také o peníze z cenového fondu ve výši 2 000 korun. Vytvořilo ho startovné a peněžní zůstatek z loňského klubového turnaje VETEŠ CUP 2022.

Vítězná dvojice hráčů získala polovinu fondu, dvojice na druhém místě 30 % a dvojice na třetí příčce 20 %. Hrálo se systémem každý s každým tempem 10 minut + 3 sekundy za každý provedený tah. Za výhru brala dvojice 3 body, za remízu 1 bod. Na regulérnost soutěže a hladký průběh dohlížel rozhodčí Josef Fišar st. a role ředitele turnaje se zhostil Jaromír Kulhánek.

Premiérovými vítězi turnaje KČ CUP – Žďárské dvojice 2023 se stali Josef Fišar ml. a Vítek Vinopal se ziskem 16 bodů a společnou výhrou 1 000 korun. Druzí skončili Mojmír Smejkal s Petrem Sklářem (11 bodů), kteří si rozdělili 600 korun a třetí byli Jaromír Kulhánek s Petrem Pelikánem (8 bodů). Ti se podělili o zbývající 400 korun. Pro ostatní účastníky turnaje byly připravené drobné věcné ceny.