27.11.2019 20:54

Liga Vysočiny mládeže 2019-20 .. Mikulášský turnaj ve Žďáře n.S.

V sobotu 14.prosince se uskutečnil ve žďárské sokolovně 2.turnaj LVM .. Mikulášský turnaj mládeže. Termínově se o týden opozdil, takže byl turnaj tentokrát bez čerta a Mikuláše, ale o mikulášskou nadílku mladí šachisté nepřišli.

V kategorii starších se utkalo 64 šachistů a šachistek z Vysočiny i jiných krajů. Zvítězil Filip Nezval z Durasu Brno stylem start-cíl - 7 bodů ze 7 partií. Druhé místo obsadil Rudolf Richter z Náměště n.Osl. (6 bodů) a třetí místo získala Viola Ruby Pejřimovská z Chotěboře (5,5 bodu).

Nejlepšími žďárskými hráči byli na 7.místě Adam Zelenka (5 bodů), na 8.místě Ondřej Houdek a na 10.místě Tomáš Vokoun (všichni tři se ziskem 5 bodů).

Další umístění domácích hráčů TJ Žďár: 14. Petr Sklář (4,5 b.), 27. Filip Ležal (4 b.), 36. Josef Zástěra (3 b.), 44. Pavel Doležal (3 b.) a z ŠSK Active Žďár  47. František Chrást (3 b.).

V kategorii mladších (27 hráčů) zvítězil Rostislav Jun z Chotěboře (8 bodů z 9 partií), druhý byl Daniel Srba ze Světlé n.S. (také 8 b.) a třetí místo vybojovala Lucie Šťávová z Náměště n.Osl. (7 b.).

Z domácího TJ Žďár se umístili .. 5. Filip Šorf (5,5 b.), 10. Jaroslav Špaček (5 b.) a z ŠSK Active Žďár 11. Trong Lap Vo (5 b.).

Výsledky:

kategorie starší .. chess-results.com/tnr499361.aspx?lan=5&art=1

kategorie mladší .. chess-results.com/tnr499362.aspx?lan=5&art=1

Fotogalerii z turnaje najdete zde .. vecerovizr.rajce.idnes.cz/Mikulassky_turnaj_mladeze_v_sachu_Zdar_2019/

Průběžné výsledky aktuální sezóny i celkové výsledky minulých ročníků sledujte na speciálních stránkách .. liga-vysociny-mladeze-v-sachu.webnode.cz/vysledky-lvm/