20.04.2015 16:10

Liga Vysočiny mládeže ve Žďáře nad Sázavou .. sobota 18.4.2015 na 5.ZŠ

Liga Vysočiny mládeže 2014-15 pokračovala v sobotu 18.4 2015 ve Žďáře nad Sázavou už 9.turnajem. Akce proběhla v tradičních prostorách jídelny 5.ZŠ, kde se všech 70 hráčů s doprovody pohodlně vešlo. Mladí šachisté se pořadatelům za výborné podmínky odvděčili bojovnými výkony, mnohdy vysoké úrovně.

Absolutním vítězem se stal Jakub Satrapa z Havlíčkova Brodu, který jako jediný bez prohry dosáhl 8 bodů z 9 partií a zvítězil tak i v kategorii H16. Druhým celkově i v té samé kategorii se stal Jan Fousek z domácího oddílu TJ Žďár n. S. ( 7,5 b. ), 3.místo získal Michal Krč z Gambitu Jihlava ( 7,5 b. ), vítěz kat. H14.

Kompletní výsledky jsou ke stažení zde .. LVM 9.turnaj Žďár n.S..xls (39936)

Reportáž z turnaje ... Zpravodajství Žďár.doc (27136)

Vítězové kategorií ..  zprava:  Šárka Volaninová, Michal Krč, Jakub Satrapa, Tomáš Vokoun, Lukáš Kaňka a Aneta Brabencová.

Cenovým lákadlem vedle tradičních ručně šitých kopačáků byl např. poukaz do Šiklova mlýna nebo chutně vypadající dort  .. ochotným šachovým mámám touto cestou děkujeme ..

Další momentky z turnaje .. bufet připravil Luboš Petr.

Reportér z Televize Vysočina pořídil spoustu materiálu ..

Také ředitel seriálu turnajů Ligy Vysočiny mládeže Josef Fišar měl plno práce. Né vždy se všechno povede hned napoprvé, ale s humorem jde pak všechno líp.

Soustředěný Vojta Kolátor vyzobnul věž na f1.

Ohrožené rošádové postavení Filipa Ležala. Podíváme se, co tam ten černý má?

Barča Houdková a Martin Fousek se mají pořád čím překvapit.

Míša Hromádková bez dámy: "Ustojím to .. asi né.."

Honza Fousek už pobral soupeři, co se dalo.

Drtivý útok na královském křídle v podání Patrika Roseckého. To ještě neví, že ho příští den čeká další fuška za družstva v Krajské soutěži.

Jakub Krob se opevnil na klíčovém poli e4. No jo, ale jak dál?

Ondra Pálka zatím sbírá zkušenosti, soupeř ho v této partii zrovna nešetří.

A pohled na první šachovnice. Vývin jezdce na c6 provádí Láďa Halouzka. Soupeř ho počastoval "Královskou indickou v útoku" - bílými figurami nebezpečná zbraň.

Bez souboje Honzy s Tomášem se už žádný turnaj neobejde.

Nebude to chyba? Ondra Houdek nejspíš situaci vyřešil a skončil v turnaji hodně vysoko.

Další duel: Vítek Vinopal s Vojtou Kolátorem už toho spolu něco nahráli.

Jídelna se dvakrát do roka změní v turnajový sál, který snad nemá chybu.

Čekání na vyhlášení výsledků.

Na každou práci je třeba odborníků. O ceny se stará ( a některé i vyrábí ) paní Fišarová.

Druhé místo pro domácího Honzu Fouska. Gratuluje výkonný ředitel žďárského turnaje Jaroslav Vokoun.