24.05.2015 20:47

Open FIDE, MČR žen i mužů v Havlíčkově Brodě

Největší událostí uplynulého týdne byl Šachový festival Vysočiny 2015  v Havlíčkově Brodě. V hotelu Slunce se naráz uskutečnily hned 4 turnaje - dva hlavní taháky.. Mistrovství republiky mužů i žen a také otevřený turnaj "Open Fide", kterého se z našeho oddílu zúčastilo 7 šachistů. Tím čtvrtým byl ještě "blicák", ve kterém hájil naše barvy pouze Vladislav Obůrka.

Výsledky hlavních turnajů, partie, foto a další .. je možné shlédnout na stránkách pořadatelů .. mcr15.kssv.cz/  ..  chess-results.com/tnr161125.aspx?lan=5&art=1&turdet=YES&wi=821

V Openu celkově vyhrál  lotyšský IM Andrejs Strebkovs před německým IM Sebastianem Plischki a Stanislavem Kubou ze Kdyně. Čtvrtý skončil 14-letý talent z Polska Jan Pultorak. Turnaj se hrál také jako Krajský přebor Vysočiny. A tak celkově pátý Petr Walek se stal krajským přeborníkem.

Nejlépe z našich si vedl a ocenění za 2.místo v Krajském přeboru si odvezl Vlastimil Siebenbürger ( celkově v Openu 10.místo ). Na 3.místě v kraji ( v Openu na 11.místě ) skončil Pavel Večeřa. Sedmý a celkově patnáctý se umístil Ivo Svoboda, celkově 19.místo - zato však vítězství v kategorii seniorů získal Vladislav Obůrka, celkově 21.místo a stříbro v seniorech bral Jaromír Pavliš.

Vedle pánů Horáka, Pavliše a Obůrky je nejlepší juniorka turnaje Šárka Volaninová.

Velkou školou a první mezinárodní zkušeností byl turnaj pro Tomáše Vokouna a Patrika Roseckého ( 52. a 53.místo ).