19.02.2018 04:53

Rapidy v Dalešicích a ve Světlé n.S.

V sobotu 17.února se hrály dva turnaje v rapid-šachu. Jedním byl Krajský přebor Vysočiny jednotlivců, který se uskutečnil v Pivovaru Dalešice, známého hlavně z filmu Postřižiny.

Hodně silně obsazený turnaj ( celkem 93 šachistů ) vyhrál mezinárodní mistr Vojtěch Zwardoň z Beskydské šachové školy s 8 body z 10 partií. Krajským přeborníkem se stal Roman Vincze ( v celkovém pořadí skončil na 7.místě ). Z našeho oddílu se zúčastnili .. Vlastimil Siebenbürger ( 7 bodů a skvělé 10.místo ), dále 43.místo Ivo Svoboda ( 5 bodů ), 58.místo Vladislav Obůrka ( 4,5 bodu ) a 60.místo Stanislav Kodys ( 4,5 bodu ).

Výsledky: chess-results.com/tnr332415.aspx?lan=5&art=1&rd=10&turdet=YES

Na dalším místě Vysočiny se konal turnaj mládeže "O pohár města Světlá nad Sázavou".

Zde se utkalo 130 mladých šachistů z našeho i sousedního Pardubického kraje v devítikolovém turnaji v reprezentativním tanečním sále. Vítanou novinkou byl on-line přenos z prvních 5 šachovnic. Více se můžete dozvědět z článku hlavního organizátora turnaje p.Fialy .. www.kssv.cz/data/898/Zprava.pdf

Vítězem se stal Rudolf Jun z oddílu TJ Chotěboř, který nechal svým soupeřům pouhou půlku bodu. Hned za ním obsadil 2.místo hráč našeho oddílu Tomáš Vokoun ( 8 bodů ).  Velmi pěkné 7.místo obsadil Adam Zelenka ( 7 bodů ).

Další umístění našich nadějí: 15.Jakub Krob, 19.Filip Ležal, 60.Pavel Doležal, 95.Josef Zástěra.

Hráči ŠK Active Žďár: 66.Pavla Krupičková, 91.Jaroslav Novák, 102.Eliška Krupičková, 106.Zara Honková, 109.Antonín Novák, 117.Jakub Skalník, 123.Štěpán Honek.