OPEN ČESKÝ ROZHLAS VYSOČINA 2022

Žďárský šachový oddíl ve spolupráci s Krajským šachovým svazem Vysočina uspořádal v termínu 2. až 5. 7.2022 turnaj "Open Český rozhlas Vysočina 2022. Turnaj, hraný také jako Přebor Kraje Vysočina, se uskutečnil ve sportovní hale TJ ve Žďáře nad Sázavou. Šachisti zde našli nejen velmi dobré herní podmínky, ale v klubovně pořádajícího oddílu i prostor pro analýzy sehraných partií a potřebné občerstvení.

V turnaji zvítězil první nasazený hráč Josef Kratochvíl z ŠK Gordic Jihlava s 5,5 body ze 7 partií. Stal se tím také vítězem Krajského přeboru. Druhé místo v turnaji i KP získal pátý nasazený hráč Ivo Svoboda z domácího ŠO TJ Žďár nad Sázavou, také s 5,5 body. Třetí místo v turnaji i v KP obsadil Pavel Večeřa, také z pořádajícího žďárského oddílu, s 5 body. Na širší stupně vítězů v turnaji ještě dosáhli - 4. Alexandr Tikovský z ŠK Duras Brno a 5.Vladimír Pavlík z ŠK Kuřim (oba též s 5 body).

Výsledné pořadí  ...  chess-results.com/tnr641331.aspx?lan=5&art=1&rd=7

Kompletní pořadí v Krajském přeboru: 4.místo (celkové 6.v turnaji) Radovan Hájek z ŠK DDM Bystřice nad Pernštejnem, 5.místo (celkové 7.v turnaji) Pavel Brož starší ze Šachovéhu klubu Světlá nad Sázavou.

Nejlepším dorostencem i juniorem (kategorie H18 a H20) s právem postupu do polofinále MČR se stal David Kučera z Gambitu Jihlava. Nejlepším seniorem se stal Ivo Svoboda.

Nejmladším účastníkem byl vyhlášen Pavel Brož mladší.

Propozice ke stažení ..  Open Český rozhlas Vysocina-Zdar-2022-propozice.docx (238,8 kB)